Kanvas Baskı Nedir ?

Kanvas, İngilizcede tuval anlamına gelen “Canvas” kelimesinin Türkçe karşılığıdır.

Dijital ortamda bulunan bir çalışmanın, dijital baskı teknikleri kullanılarak kanvas bez/kumaş üzerine uygulanması ve çoğaltılması işlemine kanvas baskı denir.

sanatsalbaski.com’da biz bu işin çıtasını biraz yukarı taşıyoruz. En üst kalite %100 pamuklu kanvas üzerine yüksek çözünürlüklü baskılar yaparak uzun ömürlü üretimler elde ediyoruz. Kanvas baskılar 1440 dpi ve üzerinde baskı ile 300 - 400 gram pamuk kanvas üzerine uygulandıktan sonra şaseleme işlemine geçilir. Şaselerimiz için fırınlanmış köknar ağacı kullanılır. (Piyasada yaygın olarak kavak ağacı ya da fırınlanmamış ağaçlar tercih ediliyor). Uygun ağaç ile şase üretimi yapılmadığı durumlarda duvara asılan eserler çok kısa sürede bel verir ve büyük sorunlar çıkarır. Bu yüzden düşük kalitede ağaç ve kumaş kullanımımı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Gerekli durumlarda baskılarınız koruyucu bir spreyle güneşin UV ışınlarından korunur.

Çerçeveli sunumlarda kalıcı olarak formunu koruyan doğal ahşap çerçeveler kullanılarak, eserin nem, sıcaklık gibi dış etkenlerle uzun vadede eğilip bükülmesi engellenir.

Kanvas ile sipariş vereceğiniz baskınızı 3 farklı kenar opsiyonuyla, tercihe göre çerçevesiz olarak ya da 4 renk alternatifli yüzer çerçeve seçeneğiyle temin edebilirsiniz.

  • Siyah kenar – Ürünün yandan görünümde kenarlarına siyah renk atılır.
  • Beyaz kenar - Ürünün yandan görünümde kenarları boyanmaz ve kanvasın kendi rengi görünür.
  • Resim kenar – Ürünün yandan görünümünde kenarlara görselinizin devamı gibi görünecek bir doku atılır. Özellikle çerçevesiz açık sunumlarda önerilir.

Kanvas Kumaşları

  • Saten Kanvas
  • Mat Kanvas

Sunum ve Çerçeveler

  • Çerçevesiz Form
  • Yüzer Çerçeve